Rubriky článkov:  

Prihlásiť sa ako registrovaný:
Hudobník     alebo      Autor 

Úplne nová registrácia ako:
Hudobník     alebo      Autor 


Návštevnosť: 2 167 088
Čítanosť: 4 257 996
Článkov: 1 905
Hudobníkov: 487

 Redactor: RoboHIT STOROČIA: Žuvačkový pop nemal šancu

Úspešný projekt hudobno-zábavnej retrošou Hit storočia na pár týždňov rozvíril hladiny slovenskej populárnej hudby. Víťazná skladba Vyznanie sa podľa očakávaní stala najväčším hitom a hymnou mladých i starých. Prvotné euforické pocity z prvenstva už opadli a zavládla úprimná racionálna radosť.

Kamil Peteraj: Sisin prejav bol vyznaním zrelej ženy

Autor hudby víťaznej piesne Janko Lehotský sa veľmi teší z priazne diváckej verejnosti, ktorá Vyznanie postavila na piedestál. "Myslím si, že sa to podarilo hlavne vďaka Marike, ktorá držala melódiu v podvedomí Slovákov," vraví spevák, no oceňuje i skvelý spevácky výkon Sisy Sklovskej. "Zaspievala to naživo a naozaj veľmi dobre. Vyznanie si žiada presvedčivosť, a tá v Sisinom podaní nechýbala." Podľa jeho slov ho tešila už skutočnosť, že sa Vyznanie prebojovalo do finále. V duchu očakával bronz, keďže zlato a striebro si už užil víťazstvom na Bratislavskej lýre.

Samotnému prvenstvu však nepripisuje až takú veľkú dôležitosť. "Dôležité je, aby sa z pesničky stal evergreen. Myslím si, že pri dnešnom uponáhľanom spôsobe života je zázrak, ak niečo pretrvá a ak sa to predsa len podarí, je to úžasné."

"Eufóriu nepociťujem. Som predsa normálny človek, ktorý vie, že nič nie je staršie ako včerajšia sláva. Veľmi sa ale teším z toho, že Marike sa dostalo ocenenia jej úžasnej speváckej dušičky," zhodnotil s odstupom troch dní autor textu víťaznej skladby Kamil Peteraj. Teší sa, že sa cena v podstate prigúľala na východ. O Marike Gombitovej sa vyjadruje mimoriadne pekne. "Je to nesmierne etická žena. Žije úplne bezúhonným životom a nikdy na seba nepútala pozornosť ničím iným ako dokonalým spevom."

Podľa jeho slov však nepochybne k víťazstvu Vyznania prispela i nesmierne talentovaná Sisa Sklovská. "Skladba je veľmi ťažká a Sisa to zaspievala vynikajúco. Vyznanie nemôže spievať hocikto. Pokúšali sa o to napríklad i Lucie Bílá, Monika Absolonová či Dara Rolins a nevyšlo to podľa ich predstáv. To len potvrdzuje jej náročné parametre."

Kamil Peteraj nešetrí slovami chvály na obe speváčky. Každá sa skladby zhostila po svojom, obe ju však zaspievali vynikajúco. "Chcem sa Sise poďakovať. Vo finále totiž skladbu zaspievala tak, že bola ozajstným vyznaním zrelej ženy," ocenil textár, ktorý triumf piesne po finálovom kole oslávil len poskromne. Priznal sa nám, že ani svoje narodeniny neoslavuje veľmi rád, radšej sa z úspechov a drobných životných radostí teší v úzkom rodinnom kruhu.

Andrea NITKULINCOVÁ
viac na:
http://www.cassovia.sk/korzar/archiv/clanok.php3?sub=10.7.2007/72582O

Hit storočia východniarski speváci veľmi nesledovali

Igor Timko - No Name
"Nevidel som ani jednu časť, boli sme stále na cestách, lebo sme každý víkend hrali. Vôbec neviem, o čo v tej súťaži išlo a neviem ani, kto vyhral. Dokonca aj keď naše "Žily" spieval Robo Opatovský, boli sme na cestách a nevideli sme to. O Vyznaní si myslím, že je to krásna pesnička. S Marikou som sa stretol raz v živote, podebatovali sme o hudbe a navzájom si popriali všetko dobré."

Martin Husovský - Komajota
"Asi si teraz rozhádam celé slovensko, ale ja k tejto pesničke nemám vzťah. Mal som v tejto súťaži iného favorita, a to pieseň od Roba Grigorova Pocta Majakovskému. Uznávam kvalitu všetkých, ktorí Vyznanie zložili hudobne, textársky a tiež Marikine hlasové kvality, no nie je to pieseň, ktorá by na mňa zapôsobila."

Robo Kopina - Noc a deň
"Úprimne povedané, nesledovali sme Hit storočia. Zaregistrovali sme, že niečo také je, no neboli sme doňho nijak zainteresovaní a nebol čas. Vyznanie si pamätáme aj s bratom ešte z detstva, aj keď vtedy to nebol nejaký veľký hit. Možno si ju ľudia zvolili preto, lebo má veľmi silný emotívny náboj."

 

Verzia pre tlač   16.07.2007/ Reportáže/ Rob Verdi/ žiadny príspevok

 8
Hodnotenie článku:

Súvisiace články: